Сергій Дацюк Філософ

МАЙДАН НЕ МАЄ ПОМИЛЯТИСЯ

22 лютого 2014, 09:25

Я розумію бажання Майдану довершити і закріпити перемогу.

Але зараз настала ситуація, коли потрібно спинитися і почати рухатися повільніше.

Потрібно згадати, що з представниками колишньої влади Схід та Південь України все ще пов'язує свої інтереси.

З точки зору цілісності країни, представники колишньої влади все ще лишаються обмежено легітимними представниками цих регіонів у центральній владі України.

Звичайно вони несуть на собі відповідальність за криваві події.

Але цю відповідальність також несуть і лідери опозиції.

Коли Майдан забажає відставки геть всього офіційно правлячого класу (і влади, і опозиції), то в країні запанує влада натовпу.

Влада натовпу це погано, бо це веде до зниження рівня управління і організації в країні, що в свою чергу призводить до реальної загрози втрати територіальної цілісності України.

Яка розумна перспектива розвитку подій?

1. Майдану не потрібно відсторонювати весь правлячий клас (опозицію і владу) від інститутів влади – частина представників правлячого класу, як від опозиції, так і від влади, є людьми відповідальними, здатними усвідомити свою провину і приступити до виправлення помилок.

2. Відмова від радикальної і форсованої перемоги опозиції над владою негайно.

3. Відмова від негайної люстрації всіх представників влади. Майдан має дати можливість тим представникам влади, які безпосередньо на забруднені кров'ю, покаятися і взяти відповідальність за ситуацію в країні.

4. Майдану потрібно надати опозиції право заключати компроміси і домовлятися з колишніми представниками режиму Януковича, які усвідомлюють свою відповідальність і готові виправляти помилки.

5. Майдану і опозиції потрібно спочатку дати право партії регіонів і навіть партії комуністів самим усвідомити свою відповідальність, покаятися і прийняти власні партійні рішення щодо цього. Народ має побачити їх власну оцінку діяльності, і тільки потім приймати рішення про ці партії.

6. Не вимагати смерті Президента Януковича. Потрібен публічний Народний Суд над тираном. І хай в ім'я потомків цей суд буде милостивий.

7. Частині учасників Майдану їхати на Схід та Південь України (зокрема в Харків) і представляти свою позицію, особисто розповідати те, що було на Майдані, бо багато людей там не дивляться українське телебачення, а отримують інформацію з російських телеканалів. Влада породила страшну недовіру між Заходом та Кримом і Сходом України. Потрібно розтопити кригу недовіри.

8. Переходити від прямої демократії до публічних процесів люстрації, перш за все, люстрації складу органів центральної влади, бо представники цих органів влади повтікали або поховалися, не знаючи, чого їм чекати, саботують виконання своїх обов'язків, і це створює вакуум влади у центрі України, який власне і гарантує цілісність країни. Потрібно подолати саботаж центральних органів влади чіткими посланнями від Майдану.

9. Майдан має передати свою владу над країною представникам центральної влади, які пройшли люстрацію. Очищена центральна влада і буде тим, що Майдан залишить після себе.

10. Сила Майдану тепер має бути м'якою.

Прошу і благаю вас дослухатися.

Прошу поширити цю стратегію дій на Майдані.

Сергій Дацюк, філософ

© 2000-2013 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua