Сергій Дацюк Філософ

РЕВОЛЮЦІЯ, ВІЙНА ТА КОНТРРЕВОЛЮЦІЯ

27 березня 2014, 12:42

Тільки зараз у нас може виникнути розуміння, чому так важливо було говорити про цілі революції ще за часів громадянського протесту Майдану.

Цілі революції важливі ще на етапі громадянського протесту оскільки після того, як протест переходить в революцію, виникає питання – що саме робити, на чому саме наполягати, чого досягати будь-якою ціною, а від чого можна відмовитися в ситуації компромісу.

Цілі революції, які були випрацювані Майданом можна сформулювати таким чином:

1) Підписання асоціації з ЄС і в ідеалі вступ до ЄС;

2) Декриміналізація влади (декриміналізація адміністративних структур центрального та муніципального рівня, міліції та її загонів спецпризначення).

3) Деолігархізація (розукрупнення олігархічного бізнесу, радикальне зменшення впливу олігархів на владу);

4) Люстрація нормативна, адміністративна, організаційна, партійна, корпоративна, особистісна, медійна, ганебної власності і ганебних грошей;

5) Перезаснування модерної держави (нова конституція, подолання економічного банкрутства держави, відновлення державних інфраструктур армії, охорони здоров'я, освіти, науки, культури).

Перехід громадянського протесту в революцію відбувся швидко, протягом 18-20 лютого 2014 року, українська революція почалася 21 лютого 2014 року.

Українська революція тривала лише тиждень, оскільки 27 лютого 2014 року Росія почала війну з Україною.

Війна Росії з Україною фактично запустила процес контрреволюції в Україні.

Ця контрреволюція означає наступне.

По-перше, просування до ЄС пригальмоване (підписано тільки політичну частину угоди з ЄС). По-друге, ми не встигли за цей тиждень декриміналізувати владу в Криму та в Південно-Східній Україні. По-третє, деолігархізація в Україні заблокована військовою небезпекою (тільки один олігарх був заарештований і то не в Україні, при цьому українська влада змушена була надати олігархам адміністративну владу, і дозволила іншим олігархам сховатися в Росії або вести перемовини з Росією про здачу українських територій). По-четверте, люстрація відбувається лише стихійно силам українських громад, при явному спротиві нинішньої нової влади заради збереження керованості країни в ситуації війни. По-п'яте, перезаснування країни відкладено до завершення війни з Росією.

Помилка більшості українців полягає в тому, що вони вважають війну з Росією більшою небезпекою, ніж контрреволюцію.

Більшість українців вважає, що потрібно спочатку виграти війну, а потім повернутися до продовження революції.

Це не так. Це фатальна помилка.

Окупація Росією Криму показала, що Росія спирається саме на криміналізовані адміністративні та корпоративні еліти.

Тому криміналізовані та олігархізовані регіональні влада та бізнес на Південному Сході України складають небезпеку для територіальної цілісності країни. Незавершення революції, перш за все, на Південному Сході України дозволить Росії швидко знищити будь-який патріотичний спротив на цих територіях та їх окупувати.

Завершення революції на Південно-Східних територіях України створює смисловий плацдарм для нормального розвитку цих територій, навіть якщо вони будуть окуповані Росією. Завершення революції, перш за все, на Південному Сході України дозволить зберегти моральний, соціальний та економічний капітал цих територій навіть в стані їх окупації.

Революція важливіша за територіальну цілісність країни. Спробуйте це зрозуміти.

Я знаю, що небезпека втрати територій затьмарює свідомість і не дає приймати адекватні рішення. Я знаю, що патріотична свідомість цього не сприймає. Я знаю, що це важко вести одночасно і війну, і революцію.

Але спроба українців виграти війну з Росією в ситуації контрреволюції приречена.

Завершення революції в Україні потрібно саме задля збереження чи повернення територіальної цілісності країни.

Революція не означає відмови від підготовки до війни. Визнання війни Росії Верховною Радою, створення ставки Верховного Головнокомандування, оголошення повної мобілізації, формування частин територіальної оборони та партизанських загонів, включаючи програму швидкого озброєння боєздатного населення – все це ніяк не заперечує необхідності продовження революції.

Завершити революцію це означає більш, ніж наполовину, виграти війну з Росією.

Тільки досягнення революції дозволять нам вести антиімперіалістичну війну з Росією.

Потрібно перетворити в Україні війну громадянську на війну антиімперіалістичну.

Війна в умовах продовження революції має більший смисл, ніж війна в умовах контрреволюції.

Сьогодні революція в Україні це і є справжній патріотизм.

Нам потрібна перемога української революції. Нам потрібна поразка російського імперіалізму.

© 2000-2014 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua