Постійне посилання: http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/533d126106784/view_print/
Сергій Дацюк Філософ

ПРО МОЖЛИВІСТЬ СВІТОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

03 квітня 2014, 10:48

Українська революція 2014-го року, що бажає залишатися внутрішньодержавною і провінційною, не має жодного шансу залишатися такою.

Або українська революція стає світовою, або Україна припиняє своє існування як незалежна держава в найближчі роки.

Станом на квітень 2014-го року революція в Україні все ще залишається, по-перше, провінційною і керованою з-за кордону, а, по-друге, обмеженою і пригніченою контрреволюцією з Росії за потурання Заходу.

Український громадянський протест зробив фатальну помилку – він не зміг пробудити українських інтелектуалів до їх безпосередньої роботи: виявлення, оформлення та просування світових перспектив революції у вигляді теоретичних і публіцистичних уявлень про новий світ та нову людину.

Майдан безліч життів поклав, щоб скинути верхівку ненависного політичного режиму, але українські інтелектуали не доклали достатньо зусиль, щоб зрозуміти засновки цього політичного режиму.

Нова влада здійснила принципові помилки: 1) Не декриміналізувала адміністративний апарат, тобто відклала люстрацію, яку з кожним днем буде провести все важче і важче; 2) продовжила політику зовнішніх запозичень без публічного аналізу держбюджету і без надання плану виходу з зовнішнього економічного управління та проведення антиборгової політики; 3) уклала новий олігархічний консенсус під тиском російської загрози, тобто відклала деолігархізацію на невизначений термін.

Нікого в світі не цікавлять українські розбірки в місцевій політичній тусовці. Більше того, нікого в світі не цікавлять навіть територіальні втрати України.

Всіх в світі цікавить – чого коштує українська революція. Інакше кажучи, чи варта українська революція тих грошей, які Захід платить Україні з 2008 року?

Жити в борг і нібито робити незалежну революцію, як вважають наші деякі "революціонери", це дуже самовпевнено й нерозумно.

Питання, на які повинна відповісти революція:

1) Яким буде новий світ і місце України в ньому (структура корпоративно-кримінальних анклавів, набір архаїчних територіальних імперій, світова мережа громад і т.д.)?

2) Яка нова людина для цього нового світу (пропаща людина Заходу, архаїчна людина Росії, людина єдиного людства і т.д.)?

3) Яка доля держави України і на що можна сподіватися українському суспільству (розпад-розділ між геополітичними суб'єктами, збереження архаїчної держави, побудова україноцентричної мережі громад поверх держави тощо)?

Революція в будь-якому випадку дасть відповіді на ці питання, навіть якщо нам ці відповіді не сподобаються.

Зараз ми ще можемо вплинути на ці відповіді. Однак у нас залишилося місяця 4-5, поки ми ще можемо на це впливати.

При цьому питання з боку контрреволюції звучать зовсім інакше:

1) Чи потрібно знищувати кримінально-олігархічну систему в окремо взятій країні або – як нам жити в цій системі, якщо ми не готові її знищувати?

2) Як диверсифікувати викривлені металургійною та хімічною промисловістю бюджетні доходи української економіки, як зробити економіку України внутрішньо доходною за рахунок нових статей доходу, незалежно від експорту та імпорту або – як нам найбільш м'яко фрагментувати на окремі кластери українську державу, зруйнувавши центральну владу і повністю передати країну як банкрута в зовнішнє управління?

3) Як захистити територію держави України або – як нам найбільш безболісно віддати свою територію Росії і Європі (Німеччині)?

Стратегія української революції може бути виграшною, якщо тільки революція стане світовою. Перемогти в провінційній революції, націленій на внутрішній переділ влади, Україні не вдасться. Потрібно змінити баланс сил у світі.

Нам не можна брати ніяких боргів у Заходу. Нам не можна миритися з агресією Росії.

Квазіпрогресивний Захід не захистив територіальну цілісність нашої країни, тому ми нічого Заходу не винні вже і не будемо винні в майбутньому.

Росія архаїзується і опиняється в неадекваті, тому вона становить небезпеку своєю непередбачуваністю.

Стравити Захід і Росію Україні не вдасться. Оскільки держави вже нічого не вирішують. А корпорації (західні і російські) проти конфлікту Заходу та Росії.

Україні зараз безглуздо з ким-небудь домовлятися, тому що будь-які угоди не будуть виконані. Ми втратимо час і країну.

Україні не можна ставати на жоден бік – ні на бік Системи (Захід), ні на бік Контрсистеми (Росія). Валити потрібно обидві.

Панове лідери, активісти, інтелектуали, спробуйте зрозуміти, зробіть зусилля.

Якщо ми зараз не наважимося на світову революцію, Україну просто порвуть на частини.

Це ще ніколи не було так ясно, як зараз.

Ресурс згуртованої країни – нескінченний. Повірте у свій народ, відважтесь на світову революцію.

Почніть публічний процес розслідування обкрадання країни колишньою українською владою та українськими олігархами і приховування грошей на закордонних рахунках, розкрийте основи легалізації кримінальних капіталів на Заході, і ви отримаєте значно більше, ніж гроші в борг. Багато країн в цьому нам допоможуть, якщо ми тільки наважимося це зробити. Ресурс держави Україна достатній для такого світового процесу. Як тільки ми підемо проти Заходу, почнуть валити наших олігархів – проте це можна подолати через деолігархізацію.

Почніть публічний процес розслідування кримінальних схем поставок енергоносіїв з Росії в Україну, покажіть залученість російської влади в кримінальні схеми, і ви отримаєте значно більше, ніж нормальні ціни на російські енергоресурси. Багато країн в цьому нам допоможуть, якщо тільки ми почнемо це робити. Ресурс держави Україна достатній для такого світового процесу. Як тільки ми підемо проти російської влади, почнуть валити нашу владу – однак народна підтримка нової української влади не дасть цього зробити.

Відома нам міжнародна система фактично зруйнована. Росія анексією Криму просто показала, що ООН і ОБСЄ в принципі не можуть виконувати своїх функцій. Нинішні держави це лише неповороткі оболонки корпорацій.

Протистояння Заходу і Росії показало нам – неможливо за міжнародним договором ряду найсильніших держав забезпечити ніяких серйозних економічних санкцій проти окремої держави, якщо корпорації всіх держав проти таких санкцій, оскільки вони втрачають гроші. Це означає, що держави в світі більше ніяких важливих рішень не приймають. Рішення вже приймають корпорації.

Світ змінився. Корпорації потрібно вводити як суб'єктів міжнародного права в ООН нарівні з державами. Але для таких змін ООН, швидше за все, потрібна світова війна чи серйозна руїна на тлі світової кризи. Світ поки не в змозі усвідомити це. А для України ці зміни фатальні.

Україна може виступити ініціатором реформ ООН і ОБСЕ. Від нинішніх ООН та ОБСЄ для України користі ніякої.

Світова революція це тиск на цілий світ. Світова революція це окаянство і рішучість. Світова революція це наш останній шанс.

Світовий Майдан влаштований інакше – він робиться не стільки широкими масами, скільки лідерами країни за підтримки широких мас.

У нас є інтелектуальна позиція для Світової революції. Моя "Декларація громад людства" це інструмент Світової революції.

Я не знаю, як переконати політичних лідерів – вони зайняті звичними їм іграми, і абсолютно не розуміють рівня небезпеки. Я просто не знаю, як ще переконати мій народ. Я буквально фізично відчуваю, як ми котимося в прірву з нинішніми нашими обмеженими уявленнями про країну і світ.

У нас залишилося буквально 4-5 місяців, поки ми ще можемо щось зробити.

Або ми підриваємо весь світ і намагаємося побудувати новий світ. Або наявний кримінально-олігархічний світ поховає нас як незалежне українське суспільство.

© 2000-2014 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua